Zlatý středník přidá kategorie, otvírá se Slovákům

Do tradiční soutěže firemních médií můžou i projekty, co budují hodnotu a pověst značky.

Zlatý středník 2018

Zlatý středník 2018

Odborná soutěž Zlatý středník v letošním 18. ročníku výrazně inovovala své kategorie. Kromě tradičních firemních médií nově obsáhne také kompletní firemní PR komunikaci, včetně moderních komunikačních kanálů a nástrojů. Další novinkou je rozšíření soutěže i na slovenský trh. Firmy, neziskové organizace i vládní instituce mohou své přihlášky podávat do 14. února 2020, vyhlášení vítězů proběhne koncem dubna.

Soutěž pořádá od roku 2002 profesní organizace PR Klub. „Zlatý středník historicky vycházel z hodnocení firemních publikací a později firemních médií, tedy nástrojů a kanálů, které stály u zrodu a pozdějšího vývoje PR oboru u nás. S rozvojem informačních technologií se ale nepřetržitě vyvíjí i firemní PR komunikace. Proto jsme nyní tuto tradiční soutěž dále posunuli v souladu s celkovým vývojem a významem oboru public relations,“ říká Pavel Vlček, předseda Výkonného výboru PR Klubu.

Soutěž tak vedle tradičního hodnocení firemních časopisů, newsletterů, katalogů, výročních zpráv a webů nově nabídne hodnocení komunikačních kampaní a projektů, které budují hodnotu a pověst značky. „Nově budou mít přihlašovatelé prací možnost vybírat mezi kategoriemi jako Inovativní využití sociálních sítí, Nejlepší zapojení influencera či celebrity, Nejlepší interní komunikace a employee engagement, Nejlepší krizová komunikace a komunikace změny, Launch, relaunch, rebranding nebo Nejlepší struktura, obsah a storytelling,“ přibližuje Michaela Pišiová, výkonná ředitelka PR Klubu. Všechny projekty je možné k posouzení přihlásit rovněž do kategorií podle oborového sektoru, který nabídne srovnání komunikace značek třeba v oblasti finančních služeb, zdraví, IT nebo FMCG.

Zlatý středník se tento rok nově otvírá i slovenským odborníkům z oblasti komunikace a PR. Přihlášené české a slovenské práce budou tak posuzovat čeští oboroví odborníci i ti ze Slovenska. „Som rád, že po prvýkrát si budú môcť oba národy zmerať sily v jednej súťaži. Napriek nášmu ‚rozvodu‘ pred vyše štvrťstoročím má veľa kampaní presah z jednej krajiny do druhej. Každá má však svoje špecifiká, ktoré je potrebné v komunikácii rešpektovať,“ podotkl Martin Dobiš, manažer PR Klubu pro Slovensko.

Kromě kategorií, do kterých je možné se přihlásit, se Češi i Slováci budou moci utkat také o hlavní ocenění Grand Prix, do kterých posuzované práce nominuje odborná porota. Získat v nich lze například titul Nejlepší integrovaná kampaň, Nejlepší agentura nebo Mladý píárista.

Kategorie soutěže Zlatý středník 2019

 1. Nejlepší tištěný časopis a noviny
 2. Nejlepší elektronický časopis a blog
 3. Nejlepší newsletter
 4. Nejlepší brožura, katalog a leták
 5. Nejlepší výroční zpráva
 6. Nejlepší webové stránky
 7. Nejlepší mobilní aplikace
 8. Nejlepší audio a video prezentace
 9. Nejlepší PR event
 10. Inovativní využití sociálních sítí
 11. Nejlepší zapojení influencera a celebrity
 12. Nejlepší struktura, obsah a storytelling
 13. Nejlepší kreativní idea
 14. Nízký rozpočet a jeho efektivita
 15. Nejlepší interní komunikace a employee engagement
 16. Nejlepší krizová komunikace a komunikace změny
 17. Užití technologií a inovací
 18. Launch, relaunch, rebranding

Oborové sektory

 1. Finanční služby
 2. Zdravotní péče a farmacie
 3. Auto-moto a doprava
 4. Sport a zábava
 5. Umění a média
 6. Telekomunikace a IT
 7. Cestovní ruch a gastronomie
 8. Průmysl, strojírenství a energetika
 9. FMCG, krása a móda
 10. Neziskový sektor
 11. Veřejný sektor

Grand Prix

(navrhne porota)

 • Nejlepší integrovaná kampaň
 • Nejlepší agentura
 • Regionální agentura roku
 • Mladý píárista
 • Osobnost PR