V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Zlínský videoasistent Livesale začíná na Alze

Chatová platforma start-upu Livesale vyvinutého ve Zlíně

Chatová platforma start-upu Livesale vyvinutého ve Zlíně

Komunikační startup ze Zlína Livesale vyvinul videochatovací platformu, která využívá co-browsing, tedy vzájemné procházení stránek klientem a živým operátorem. Oba mohou reagovat vzájemně na své akce, jako kdyby se oba nacházeli ve stejném prodejním prostoru. Platformu není nutné speciálně instalovat, jen integrovat do webu. Livesale by měl firmám zlepšit konverzi a posunout elektronické obchodování na osobnější úroveň. Je to alternativa pro zákazníky, kteří rádi nakupují online, ale zároveň jim chybí v tomto případě asistence nebo rada pracovníka prodejny. Projekt Livesale byl financován z vlastních zdrojů, momentálně autoři domlouvají možnou spolupráci s investory, s jejichž pomocí by chtěli prorazit do zahraničí.

První test už Livesale vyzkoušel u největšího internetového obchodníka v Česku Alza.cz, kde pomáhal s prodejem notebooků Dell. „Byla to pro nás obrovská výzva, spustit pilotní řešení rovnou u největšího hráče na trhu, ale risk je zisk a ve spolupráci dále pokračujeme. Alza si post jedničky právem zaslouží, protože neváhala a Livesale s námi otestovala. Jim i Dellu patří náš velký dík,“ popisuje spolupráci Jan Vlk z Livesale. S využitím platformy se prodalo 8 z 10 notebooků. „Věděli jsme, jak účinný nástroj Livesale je, ale 80% úspěšnost jsme neočekávali ani ve snu,“ dodává Vlk. 

Dlouho očekávaný a vítaný krok k personalizaci online prodeje. A kdo jiný by s ním měl přijít než lídr na trhu? Lze předpokládat, že ostatní internetoví obchodníci nezůstanou dlouho pozadu a že to odstartuje novou revoluci v e-commerce.
Barbora Krásná (Blue events)

Určitě bude mít svoje místo na trhu, tedy hlavně u složitějších nákupů.
Monika Hrubalová

Zajímavý způsob, jak u složitějších konfigurací pomoci zákazníkům s výběrem a následně nákupem. V kombinaci s telefonem to může velmi dobře fungovat. Z marketingových výzkumů vyplývají jako obtížné oblasti nákupu z pohledu konfigurace nákupy aut, bydlení (dispozice domu nebo bytu, kuchyňská linka nebo jednodušší vybavení, zahradní architektura), instalace a používání softwarů.
Martin Boček