V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Zmrzlinářství Amorino přidalo pobočku na Chodově, má kávu z lokální pražírny

Nová pobočka Amorina v obchodním centru Chodov

Nová pobočka Amorina v obchodním centru Chodov

Nová pobočka Amorina v obchodním centru Chodov

Nová pobočka Amorina v obchodním centru Chodov

Vlajkový produkt Amorina, růže ze zmrzliny ozdobená makronkou

Vlajkový produkt Amorina, zmrzlina podávaná ve tvaru růže

Řetězec italské zmrzliny Amorino otevřel na začátku květa v Praze svou druhou pobočku, v obchodním Centru Chodov. Na český trh vstoupilo Amorino před dvěma lety, kdy otevřelo zmrzlinárnu s kavárnou na Malostranském náměstí poblíž Karlova mostu. Tam se v letní sezoně zastaví denně okolo 1.000 zákazníků, kteří za jeden měsíc koupí celkem až 15 tun zmrzliny. S novou lokalitou chtějí provozovatelé oslovit jinou cílovou skupinu než v turistickém centru města.

Speciální záležitostí nové pobočky je výrazná změna v dodavateli kávy. Zatímco celosvětově servíruje Amorino italskou značku Lavazza, pro chodovskou pobočku si vybralo lokální pražírnu City Roasters z Karlových Varů, která pouze pro zmrzlinářství přichystala speciální směs espressa. O výměně Lavazzy za City Roasters jednají provozovatelé Amorina a majiteli konceptu také pro Malostranském náměstí.

Amorino se na Chodově nachází v přízemí poblíž hlavního „náměstí“ nedaleko infocentra, v prostoru s plochou 100 metrů čtverečních se usadí okolo 20 hostů. V plánu je ještě posezení před kavárnou, kde bude dalších deset míst. Interiér je stejný jako u všech 200 poboček řetězce po celém světě. Kromě smetanových zmrzlin a sorbetů jsou zde v nabídce dezerty, italské sladkosti, snídaňové pečivo a doplňkový sortiment, plátěné tašky, termohrnky a další produkty. Kromě kávy nabízí Amorino také Karma Colu z Nového Zélandu a kokosovou vodu Fountain of Youth.

Za 16 let existence Amorina vzniklo přes 20 organických příchutí. Ve stálé nabídce je na Chodově 22 příchutí zmrzlin, které doplňuje vždy některá sezónní příchuť, momentálně je to sorbet z černého rybízu. Během celého roku je zde ale možné chutnat i Kandovaný kaštan, sorbet Green Detox nebo mandlový sorbet. Na letní sezónu kromě toho nabídku rozšiřují i další příchutě sorbetů, například banán, sicilské citrusy, passion fruit nebo letošní novinka mandarinka a meloun cantaloupe. Celý sortiment se vyrábí ve Francii, konkrétně v Orly a rozváží se do všech Amorin. Pro Amorino v Česku se zmrzliny dováží ve speciálně upravených mrazírenských kamionech. Dovoz zajišťuje česká dopravní společnost. 

Mléčné zmrzlinové koktejly Amorino

Mléčné zmrzlinové koktejly Amorino

Letní speciál, mandarinkový sorbet

Letní speciál, mandarinkový sorbet

Amorino sorbet z černého rybízu

Amorino sorbet z černého rybízu podávaný ve tvaru růže, ozdobený makronkou