V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Zonky přidává do aplikace možnost investovat do půjček

Platforma Zonky aktualizovala svou mobilní aplikaci, která teď kromě rychlého vyřízení půjček nabízí i snadné investování. Aplikace zrychluje proces půjčování ostatním lidem. Investor zároveň dostane notifikace, kdykoli se objeví nová půjčka podle jeho kritérií. 

Přehledy mají v mobilní aplikaci oproti webu nový vzhled a zobrazují i nová data. Úplnou novinkou je pak zobrazení informace o tom, jakou slevu z poplatků aktuálně investor čerpá a kolik je potřeba proinvestovat pro zařazení do vyššího slevového pásma. V aplikaci si mohou investoři dobíjet svou peněženku pomocí QR kódu. Zonky také upozorňuje, pokud došlo k zafinancování půjčky, do které investor vložil prostředky, nebo v případě, kdy mu do peněženky přibyly prostředky ze splátky. „Dali jsme investování nový rozměr. Stává se z něho opravdový zážitek dostupný všem. Můžete poslat třeba 200 Kč do půjčky jednoduchým ‚swajpnutím‘ nebo přímo z push notifikace,“ prohlašuje Pavel Novák, ředitel služby Zonky.

Vývojáři také kladli důraz na bezpečnost, aplikaci tak lze odemknout pomocí kódu PIN nebo biometriky. Aplikace Zonky je dostupná pro Android a pro iOS a ovládat se dá i přes chytré hodinky, které dokáží zobrazit notifikace či přímo vyřídit investici.