Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Zpravodajská ČT24 spustila aplikaci pro iPady, sponzoruje ji Poštovní spořitelna

Sledovat ČT půjde na platformách iOS, Android, na Nokiích, Samsung Bada i Windows Phone 7.

Veřejnoprávní Česká televize dnes spustila speciální aplikaci kanálu ČT24 pro multimediální tablety iPad. Aplikaci s ČT vytvořila firma Inmite a vývoj sponzorovala Poštovní spořitelna, propaguje tak svůj produkt Era.

Aplikaci ČT24 sponzorovala Poštovní spořitelna. Repro: ČT

Aplikaci ČT24 sponzorovala Poštovní spořitelna. Repro: ČT

Obsah je v aplikaci členěn do kategorií Hlavní zprávy, Domácí, Svět, Ekonomika, Kultura, Praha, Čechy, Morava, Slezsko, Sport a Exkluzivně na ČT24. Aplikace nabízí i živé vysílání ČT24 v plné verzi i jen jako zvukovou stopu. Speciální sekci má pořad Hydepark, včetně videoarchivu.

Exkluzivně na ČT24, jedna z rubrik aplikace. Repro: ČT

Exkluzivně na ČT24, jedna z rubrik aplikace. Repro: ČT

ČT24 je druhou speciální aplikací České televize pro iPady. V červnu byla spuštěna aplikace internetového videoarchivu pořadů ČT iVysílání. Za necelé dva měsíce si ji stáhlo na 12 tisíc lidí.

ČT24 a ČT4 lze už sledovat ve vysoké kvalitě na tabletech Samsung Galaxy s menší a střední obrazovkou. Pro větší displeje se aplikace bude vyvíjet na konci léta.

Sledování ČT24 i ČT4 a dalších pořadů ČT v rámci iVysílání chce televize postupně umožnit na všech hlavních platformách – iPhonech, operačním systému Google Android, chytrých Nokiích, Samsung Bada nebo Windows Phone 7.

Od podzimu bude Česká televize aktivně testovat televizní aplikace v novém rozhraní HbbTV určeném pro chytré televizory. HbbTV je jako systém doporučován Evropskou vysílací unií (EBU) a rozšiřuje doplňkové služby na teletextu, v informačním systému o pořadech EPG a příští rok by ČT na něm měla začít nabízet archiv pořadů – iVysílání.