Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Zpravodajská ČT24 vstupuje na další mobilní platformu: od zítřka na Androidu

První verze aplikace ČT24 pro Android přináší především čtečku webu ČT24, živé zpravodajské vysílání bude následovat v řádu několika dnů.

Zpravodajský program ČT24 vstupuje na další mobilní platformu. Kromě těch, kdo vlastní iPhone či iPad od Applu, si aplikaci s aktualitami a vysíláním mohou od zítřka stáhnout majitelé telefonů s operačním systémem Android. Česká televize ji vyvíjela s firmou Inmite.

„Android je rychle rostoucí operační systém, na který přechází více a více výrobců telefonů a je logické, že ČT na něm jako první nabídne nejpopulárnější mobilní obsah – ČT24,“ říká výkonný ředitel nových médií ČT Milan Fridrich.

Aplikace ČT24 pro iPhone byla od počátku jejího zveřejnění nejstahovanější zpravodajskou bezplatnou aplikací v ČR – dosud si ji pořídilo 32 tisíc lidí.

První verze aplikace ČT24 pro Android přináší především čtečku webu ČT24, živé zpravodajské vysílání bude následovat v řádu několika dnů. „Uživatelům telefonů s OS Android nabídneme aplikaci ČT24 ve dvou etapách v rychlém sledu jako tomu bylo u iPhonů,“ říká výkonný ředitel nových médií ČT.

V aplikaci telefonů s OS Android najdou uživatelé články s fotografiemi a zprávy přehledně členěné v sekcích. Články lze dopředu stáhnout a poté je číst v režimu offline. V aplikaci jsou aktuální informace k pořadu Otázky Václava Moravce a interaktivní Hydepark. Uživatelé budou moct články v telefonu hodnotit hvězdičkami a ukládat si je k pozdějšímu přečtení, měnit si velikost písma, sdílet je na Facebooku a Twitteru nebo je poslat dál emailem a esemeskou.

„Jelikož už je téměř hotova i práce na aplikaci ČT24 pro operační systém Symbian 3 na Nokiích, brzy bude zpravodajství České televize dostupné ve všech nejrozšířenějších systémech v chytrých telefonech v ČR,“ říká Fridrich.

Česká televize současně pracuje na aplikaci pro tablety iPad, kde bude jak čtené zpravodajství s fotkami, tak živé vysílání ČT24 a interaktivní možnosti komunikace s tvůrci pořadů.