Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Zpravodajská ČT24 vysílá do chytrých Nokií, chystá se i na Windows Phone 7

Veřejnoprávní televize chce jít s ČT24 a sportovní ČT4 i na tablety. Pokukuje též po platformách Blackberry a Badu (Samsung).

Zpravodajský program ČT24 vstupuje na třetí mobilní platformu. Uživatelé telefonů Nokia vybavených operačním systémem Symbian 3 mohou ode dneška stahovat mobilní aplikaci ČT24, jež zahrnuje živé vysílání i čtečku zpráv z webu.

Aplikace je ke stažení v online Ovi Obchodě, na jejím vývoji se s Českou televizí podílela společnost Nokia a tuzemská firma Mediawork.

“Jedná se o operační systém, který bude v letošním roce nejrozšířenější v nových modelech telefonů Nokia. Dnes jej reprezentují modely N8, C7, C6-01 a E7,” podotkl k systému Symbian 3 šéf české pobočky Nokie Petr Kasa.

Podle ředitele nových médií ČT Milana Fridricha se televize chystá tyto aplikace vytvořit také pro nový operační systém, který budou v příští generaci chytrých telefonů od Nokie – Windows Phone 7. „Zaznamenali jsme v únoru dohodu mezi Nokií a Microsoftem a jsme připraveni nabídnout programy ČT24, ČT4 i jiné služby i do tohoto systému hned, jak telefony budou na trhu,“ dodává.

ČT24 čerstvě nabízí mobilní aplikaci pro operační systém Android od Googlu a inovovanou verzi aplikace pro iPhone od Applu. Pro oba tyto systémy se už chystá také aplikace sportovní ČT4 (ta pro iPhone už je ve schvalovacím procesu v App Store), ta by měla přijít i na Nokie.

“Multimediální telefony jsou silným hráčem už i pro televizi, zvláště pro nejmladší generaci, a jak ČT24, tak ČT4 jsou živé programy, které mají co nabídnout každé generaci,“ míní Fridrich.

Televize současně připravuje svůj obsáhlý online archiv pořadů iVysílání pro zobrazení na tabletech, nejdřív na iPadu.

ČT podle Fridricha pozoruje také vývoj kolem multimediálních aplikací u chytrých telefonů Blackberry nebo operačního systému Bada od Samsungu. Obecně prý hodlá využít každé mobilní platformy, která je masově rozšířená a jejíž operační systém zvládne bez problémů přehrávat živé vysílání, stream.