Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Zpravodajská ČT24 zprovoznila živé vysílání do mobilů s Androidem

Jde o experimentální provoz v beta verzi, vývoj komplikuje různorodost telefonů s operačním systémem od Googlu, které jsou na trhu.

Pár dní po uvedení čtečky pro mobilní telefony s Androidem nabízí zpravodajská ČT24 pro operační systém od Googlu i živé vysílání. Podle ředitele nových médií ČT Milana Fridricha jde o experimentální provoz v beta verzi.

„U Androidu je problém, že je ve velmi různých telefonech – od špičkových chytrých telefonů tyou HTC po čínské modely za dva tři tisíce korun, které operační systém Googlu napřed často neaktualizují nebo nejsou technologicky schopny odhadovat tak složitou věc, jako je nepřetržitý televizní stream,“ uvedl Fridrich.

Stejné problémy údajně řešila nedávno zaniklá zpravodajská televize Z1, která vysílání do mobilů loni spustila v Česku jako první. Její stream neběžel na 30 až 40 % přístrojů, uváděla společnost Mediawork, která aplikaci Z1 vyvíjela.

Jednodušší je podle Fridricha situace s vysíláním do mobilů iPhone od Applu, s jedinou verzí systému. Aplikaci pro iPhone nabízí ČT24 už déle, brzy uvede také čtečku a živé vysílání pro mobilní telefony Nokia.

Nabídku ČT24 pro iPhone i Android vyvíjí společnost Inmite. Novou verzi aplikace ČT24 pro operační systém iOS od Applu představila na únorové přehldíce mobilních aplikací AppParade.