V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Zpravodajská televize Z24 „letos nebude“

Vladimír Železný a Pál Milkovics

Vladimír Železný a Pál Milkovics na tiskové konferenci začátkem dubna 2017 ohlašovali start Z24 do konce června

Soukromá zpravodajská televize Z24 firmy S&P Broadcasting do říjnových parlamentních voleb neodstartuje a nestihne to ani do konce roku. Stanice, za níž stojí i někdejší šéf televize Nova Vladimír Železný, v dubnu avizovala, že začne vysílat do konce června. „Mohu potvrdit, že letos to nebude,“ sdělila však dnes na dotaz Médiáře marketingová manažerka S&P Broadcasting Ivana Finlay-Notman. Chystanou stanici má provozovat pražská firma Z24, v níž 85 % vlastní S&P Broadcasting a 15 % Železný.

Kanál Z24 dosud nemá nutnou licenci od regulační rady pro vysílání, navíc z Regionální sítě 4 firmy Prague Digital TV v Praze zmizela začátkem srpna i jeho propagační smyčka.

Testovací obrazovka Z24 v síti Prague Digital TV

Testovací smyčka slibovala ostré vysílání Z24 „už od léta“

Do terestrických sítí DVB-T se naopak letos vracejí dva existující kanály S&P Broadcasting - v červnu Mňam TV o vaření, tento týden Mňau TV o domácích zvířatech. Z terestriky přitom odešly koncem února. „Musíme opustit DVB-T. Dlouhodobě se to nevyplácí,“ vysvětloval tehdy odchod z volně šířeného vysílání na kabel a satelit Pál Milkovics, šéf S&P Broadcasting. Terestrika je ale v Česku nejrozšířenější způsob šíření televizního signálu. Nyní jsou tak oba programy zpět v DVB-T, jsou dostupné v Praze a okolí, na Plzeňsku, v Příbrami, Chomutově, Mostě a Teplicích a od pondělí 21. srpna mají začít vysílat v Českých Budějovicích. Celkem udávají dosah k 2,4 milionu diváků v Česku.

Kde v DVB-T vysílají Mňam TV a Mňau TV

  • Praha: Regionální síť 4 (kanál 46)
  • Plzeň: Regionální síť 17 (kanál 37)
  • České Budějovice: Regionální síť 1 (kanál 57)
  • Příbram: Regionální síť 16 (kanál 46)
  • Chomutov: Regionální síť 1 (kanál 56)
  • Most: Regionální síť 9 (kanál 54)
  • Teplice: Regionální síť 9 (kanál 54)

Zdroj: S&P Broadcasting

Na Slovensku se oba kanály ode dneška šíří v sítích operátora Orange SK. V jednání je zařazení do sítí Slovak Telecom.