Zpravodajské Rádio Česko má od února šest nových pořadů

Stanice letos doplňuje ekonomické zpravodajství kulturní tématikou.

  • ČTK
  • 09. 02. 2012 06:00

Rozhlasová stanice Rádio Česko nasadila od února do svého vysílání šest nových pořadů. Úterní týdeník Klik-a, čtrnáctideník Z republiky do republiky, čtrnáctideník Paralely, čtvrteční Filmobraní a nedělní pořady Meeting Point a Týden v muzice.

Klik-a se zabývá nevšedními pohledy na vědu, odhaluje tajemství lidského těla, hmoty i života na planetě.

Čtrnáctideník Paralely se zaměřuje na problémy duševního života člověka v současné společnosti očima odborníků z oblasti psychologie, filozofie, religionistiky a náboženství.

Pořad Z republiky do republiky zachycuje dvě desetiletí historie samostatné ČR.

Dialog mezi generacemi nastoluje nedělní Meeting Point. „Dvě osobnosti, generačně rozdílné, ale profesně, zájmově či příbuzensky spřízněné, se v mém pořadu pokoušejí definovat své postoje na nejaktuálnější témata současnosti a nalézt společnou řeč,“ uvedl autor a moderátor pořadu Marek Šplíchal.

„Prioritou Rádia Česko je tematická vyváženost a komplexita. Tradiční důraz na ekonomické zpravodajství a analýzy se stanice snaží letos doplnit výrazným obohacením kulturní tematiky,“ řekl šéfredaktor Rádia Česko Václav Sochor.

Nový týdeník Filmobraní sleduje film v tradiční i netradiční podobě, filmové události a módní vlny v české a světové kinematografii. Novinkou na stanici je i publicistický magazín o hudbě s názvem Týden v muzice.

Rádio Česko je analytická zpravodajsko-publicistická stanice Českého rozhlasu, navazující na někdejší české vysílání BBC. Vysílá výhradně mluvené slovo. Obsah vysílání tvoří především aktuální zpravodajství a publicistika.

VYSÍLACÍ ČASY NOVÝCH MAGAZÍNŮ

Klik-a
Premiéra každé úterý 9:46, repríza v úterý v 16:46 a ve středu v 14:46.

Z republiky do republiky
Premiéra v každý sudý týden v pondělí v 13:46, repríza v pondělí v 17:46 a v úterý v 10:46.

Paralely
Premiéra v každý lichý týden v pondělí v 13:46, repríza v pondělí v 17:46 a v úterý v 10:46.

Filmobraní
Premiéra ve čtvrtek v 13:18, repríza v pátek v 10:36.

Meeting Point
Premiéra v neděli v 14:10, repríza následující sobotu v 12:10.

Týden v muzice
Premiéra v neděli v 14:36, repríza následující sobotu v 12:36.