Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

„Zpravodajsko-zábavný“ Blesk.cz změnil grafiku a přeskupil obsah

Blesk.cz vyčlenil jako samostatnou sekci videoportál, slibuje i online přenosy.

Titulní strana nového Blesk.cz

Titulní strana nového Blesk.cz

Vydavatelství Ringier Axel Springer dnes uvedlo novou podobu webu Blesk.cz, své vlajkové lodi na internetu s bezmála milionovým publikem. Představuje se jako „zpravodajsko-zábavný portál“.

Vydavatel slibuje rychlejší načítání, přehlednější strukturu 10 kategorií a nové interaktivní funkce. Nově by mělo například jít vkládat videa do jiných stránek, také funcionalitu „To se mi líbí“ a la Facebook má Blesk.cz vyřešenou po svém.

Součástí webu zůstaly sekce magazínů Blesk pro ženy, Blesk pro muže, Hobby, deníku Sport iSport.cz (také ten se představil nově) a filmové kategorie Biják. Novinkou je sekce Digital, zaměřená na mobily, tablety, počítače a internet, fotografování, domácí kino a online hry zdarma.

Blesk.cz také vyčlenil jako samostatnou sekci videoportál, slibuje i online přenosy.

Blesk.cz je s 962 tisíci unikátních uživatelů a 111 miliony zhlédnutých stran měsíčně (květen 2010, podle NetMonitoru) 20. nejnavštěvovanějším serverem českého internetu.

Jeho největší konkurent Super.cz je pátý, díky spojení s portálem Seznam.cz. Nedávno též redesignoval a chystat ho nově začala redakce vydavatele Práva. V květnu mu meziměsíčně narostla návštěvnost o 9 %, na 2,6 milionu uživatelů, a počet zhlédnutých stran dokonce o 28 %, na 125 milionů.