Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Zpravodajskou ČT24 v mobilu už sleduje přes 50 tisíc lidí

Brzy do Androidu přidáme i další program ČT – sportovní ČT4, slibuje televize.

Aplikace umožňující sledování živého vysílání zpravodajské stanice ČT24 v chytrých telefonech si k dnešnímu dni stáhlo přes 50 tisíc uživatelů. Oznámila to společnost Inmite, která pro veřejnoprávní Českou televizi vyvinula aplikace pro platformy iOS (iPhone) a Android.

„Zatímco iPhone verze se stabilně nachází mezi nejstahovanějšími zpravodajskými aplikacemi v českém AppStore, rekordy nyní láme verze pro Android, která byla spuštěna 3. března a k dnešnímu dni si ji stáhlo více než 10 000 lidí,“ tvrdí Michal Šrajer z Inmite.

„Tato čísla z ní dělají nejrychleji stahovanou aplikaci určenou pro český trh,“ doplňuje.

„Aplikaci chceme neustále vylepšovat a brzy do Androidu přidáme i další program České televize – sportovní ČT4,“ doplnil výkonný ředitel nových médií ČT Milan Fridrich.

Inmite od roku 2008 vyvíjí aplikace pro iPhone a iPad, ale také pro Android a BlackBerry. Do dnešního dne vytvořila kolem třiceti aplikací.

Mezi nejvýznamnější české projekty patří iPhone a Android aplikace pro ČT24, Motomail pro Android nebo SMS Jízdenka, jedna z nejoblíbenějších Android aplikací v Česku i na Slovensku. Světově nejúspěšnější je iPhone aplikace pro milovníky vína Corkbin.