Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Zpravodajský iDnes.cz přichází s mobilní aplikací na iPhone, na 2 týdny zdarma

Narozdíl od stručnější mobilní verze bude po 14 dnech nutné za aplikaci dát 1,59 eura.

Aplikace zpravodajského iDnes.cz pro mobilní telefony iPhone

Aplikace zpravodajského iDnes.cz pro mobilní telefony iPhone

iDnes.cz, který se označuje za nejdůvěryhodnější zpravodajský portál, rozšiřuje své zpravodajství i do aplikace pro iPhone. Ta bude 14 dní po stažení zdarma, poté bude nutné zaplatit jednorázově 1,59 eura.

Narozdíl od deníku E15, Týdne či Hospodářských novin, které na iPhonu vyžadují nejvýš registraci, ne však poplatek, jde iDnes.cz odlišnou cestou.

„Rozhodli jsme se hned od počátku s naší aplikací jít cestou placené verze, abychom mohli uživatelům iPhonu – pro které není placení za aplikace nic nového – nabídnout veškerý uživatelský komfort a zároveň i další rozšířené funkce, které dosavadní mobilní verze neumožňuje,“ podotkl obchodní ředitel Jiří Otevřel.

Aplikace nabízí aktuální souhrn zpravodajství, fotgalerie a videospoty zobrazujících se na celou obrazovku, což dosavadní mobilní verze m.idnes.cz, jež je zdarma, zatím neumožňuje.

Aplikace rovněž umožňuje diskuse pod článkem, ukládání článků do oblíbených, personifikaci menu, sdílení článků na síti Facebook a tzv. push notifikace – upozornění na aktuální důležitou zprávu vyskakující přímo na displeji telefonu.

„Jdeme trochu jinou cestou než konkurence a vydali jsme aplikaci takříkajíc v plné výbavě,“ prohlásil ředitel iDnes.cz Jaroslav Kábele, „vývoj byl poměrně složitý, protože cesta tímto směrem byla zatím neprošlapaná.“

Čtečku iDnes.cz pro iPhone představili její tvůrci, studio Tapmates už na únorové přehlídce tuzemských mobilních aplikací AppParade, kterou jednou za čtvrt roku pořádá Médiář.cz.

„Je tu strašně moc čteček, ale žádná není pořádná aplikace,“ vymezil se tehdy vůči aplikacím Týdne, ČT24, ČTK či E15 pro iPhone Petr Reichl z Tapmates, podle něj nevyužívají uživatelské zkušenosti, kterou iPhone nabízí.

„Snažili jsme se ji koncipovat ne revolučně, ale evolučně, to znamená využít prvky uživatelské zkušenosti, zapracovat je, aby člověk měl zážitek a bavilo ho používat aplikaci. Aby nechodil na web a využíval maximálně vlastnosti iPhonu,“ popsal Reichl.

Vydavatelství MAFRA se brzy chystá též na tablety iPad, připravuje pro ně digitální verzi deníku Lidové noviny.