“Zabíjet značky je dobré,” pravil v pátek na Marketing Festivalu Mark Ritson mimo jiné. Než bude možné jeho přednášku zakoupit na webu akce, doporučujeme jeho vystoupení z března a z října 2018 či z léta 2017 – v něčem stejná, v něčem podrobnější – i jeho starší pohled na sociální sítě.

Zpravodajský web Českého rozhlasu má nový vzhled i strukturu

Zpravodajský portál Českého rozhlasu Zprávy.rozhlas.cz změnil uspořádání navigace, priority zpráv a částečně se proměnila i struktura webu. Po technické stránce se propojil s novým systémem všech webů Českého rozhlasu. Změnil se i celkový design webu. Podobá se online zprávám BBC.

“Podoba nového webu reaguje na dynamický rozvoj zpravodajství Českého rozhlasu. Více zdůrazňujeme také zvukovou část rozhlasového zpravodajství na webu. Zprávy tam můžete číst, sledovat fotografie, ale také poslouchat rozhlasové zpravodajské relace ze záznamu,” uvedl Alexandr Pícha, ředitel odboru Nová média.

Web nově nabízí víc hlavních zpráv, které budou měnit priority podle toho, jak se události vyvíjejí. Rozhlasové zpravodajství na webu bude také aktuální zprávy více propojovat se souvisejícími příspěvky. S novou podobou i strukturou se ruší možnost personalizace rubrik. Na druhou stranu se oproti staré struktuře homepage dávají na roveň všechny hlavní sledované oblasti zpravodajství.

Webové zpravodajství Českého rozhlasu vzniklo 1. září 2009. Je aktualizovaný 24 hodin denně 7 dní v týdnu. “Web zpracovává pouze informace z vysílání stanic Českého rozhlasu. Nekopíruje zpravodajství a další články tiskových agentur, ze kterých přejímá pouze část zpravodajských fotografií,” uvedl rozhlas.

Výběr ze zpráv a speciálů s největší návštěvností ukazuje interaktivní mapa: