Zpravodajství Českého rozhlasu dočasně povede Ondřej Suchan

Ondřej Suchan je od roku 2016 šéfredaktorem Radiožurnálu. Teď nahradí Jana Pokorného.

  • ČTK
  • 20. 12. 2021 14:15
Ondřej Suchan na archivním snímku z roku 2010. Foto: Tomáš Krist / Profimedia.cz

Ondřej Suchan na archivním snímku z roku 2010. Foto: Tomáš Krist / Profimedia.cz

Řízením zpravodajství Českého rozhlasu bude od ledna dočasně pověřený nynější šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan. Přijal nabídku generálního ředitele rozhlasu Reného Zavorala. Nahradí dosavadního ředitele zpravodajství Jana Pokorného, který po dohodě místo opouští, ale v rozhlase zůstává. ČTK to řekl mluvčí rozhlasu Jiří Hošna. Suchan je šéfredaktorem Radiožurnálu od dubna 2016, kdy na místě nahradil právě Pokorného. Předtím byl na stanici vedoucím programu.

Na místo měla původně nastoupit bývalá šéfka zpravodajství televize Prima Jitka Obzinová. Po kritice šesti stovek zaměstnanců a spolupracovníků rozhlasu, podle nichž by mohla ohrozit objektivitu a nezávislost zpravodajství, ale Zavoral své rozhodnutí zrušil.

V úterý generální ředitel svůj postup při výběru nového ředitele zpravodajství vysvětloval na schůzce se zaměstnanci. „O výběru a způsobu výběru nového ředitele či ředitelky zpravodajství Českého rozhlasu se povede diskuse na začátku příštího roku. Předpokládám, že Ondřej Suchan jako pověřený ředitel povede zpravodajství po zhruba tři měsíce,“ tlumočil mluvčí Hošna Zavoralova slova ze setkání se zaměstnanci.

Zavoral oznámil jmenování Obzinové na místo Pokorného od ledna na zasedání Rady Českého rozhlasu minulý týden ve středu. Výměnu zdůvodnil tím, že potřebuje krizového manažera, který se bude potýkat s nutností významně redukovat rozpočet i počty pracovních míst.