V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Zpravodajství ČT otevírá krajskou regionální redakci v Chomutově

Redaktorem je Petr Baraňák, kameraman a střihač bude Jaroslav Bleha.

Redakce zpravodajství České televize rozšiřuje regionální pokrytí - v těchto dnech otevřela novou krajskou redakci v Chomutově. Jde o druhý zpravodajský tým v rámci Ústeckého kraje. Prioritně se bude věnovat tématům z regionu Chomutovska, Lounska a Žatecka.

Zpravodajské příspěvky redakce se budou vysílat v relacích Události a Události v regionech a v rámci kontinuálního zpravodajství ČT24. Chomutovská redakce má být schopna odbavovat také živé vstupy pro jiné pořady Čtyřiadvacítky.

„Chceme posílit zpravodajství z Ústeckého kraje a nabídnout větší množství informací z té části regionu, která byla dosud kvůli větší vzdálenosti od krajského města a delším dojezdovým časům znevýhodněna,“ uvedl šéfredaktor zpravodajství ČT Petr Mrzena.

Novým redaktorem chomutovské redakce se stal Petr Baraňák, jako kameraman a střihač bude spolu s ním v redakci působit Jaroslav Bleha. Oba se s krátkými přestávkami pohybují v médiích od roku 1995. Pracovali v regionálních televizích v Mostě a v Ústí nad Labem, poté pro celoplošné vysílání televizí Premiéra, Prima a Nova.

Regionální redakce má Česká televize už v Karlových Varech, Plzni, Klatovech, Ústí nad Labem, Liberci, Hradci Králové, Trutnově, Pardubicích, Českých Budějovicích, Táboře, Jihlavě, Středočeském kraji a v Praze.