V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Zpravodajství ostravského studia ČT bude mít novou tvář, uvádět je budou dva lidi

  • ČTK
  • 31. 03. 2012 11:47

Zpravodajství ostravského studia České televize bude mít novou tvář. Události v regionech budou nově uvádět dva moderátoři. Změn se dočká i samotné studio. Podobat se bude tomu pražskému. V nové kabátě bude studio vysílat poprvé 2. dubna. ČTK to dnes řekla mluvčí ostravského studia ČT Jolanda Pilařová. Změn se dočká i hlavní zpravodajská relace ČT Události, která bude mít nově už jen jednoho moderátora.

„Přizpůsobili jsme design studia současným trendům a materiálům. Zároveň jsme chtěli, aby navazovalo na podobu velkého zpravodajského studia na Kavčích horách, ze kterého se vysílají třeba Studio 6 nebo Hyde Park. I proto jsme spolupracovali s autorem tohoto prostoru, architektem Jiřím Strouhalou,“ řekla šéfredaktorka zpravodajství ČT Ostrava Šárka Bednářová.

Hlavní novinkou podle ní bude moderátorská dvojice. Dosud totiž zprávy uváděl jen jeden moderátor. „Chceme dodat studiovým vstupům regionálních zpráv dynamiku,“ vysvětlila. Dosud zpravodajský pořad moderoval jeden pracovník studia. Ten nakonec předával slovo kolegovi, který uvedl sportovní zprávy. „Nově bude sport moderovat hlavní dvojice. Sporťáky potřebujeme v terénu, a ne za stolem ve studiu,“ konstatovala Pilařová.

Novými moderátory Událostí v regionech budou Monika Horsáková s Richardem Piskalou, Helena Dohnalová s Tomášem Vzorkem a Kristina Kačmarská s Pavlem Janošcem. Současní moderátoři z obrazovky nezmizí. Drahomíra Račáková bude například moderovat Zajímavosti z regionů a aktuálně-publicistický magazín Týden v regionech.

Z nového studia se budou vysílat i některé další pořady, které ostravské televizní zpravodajství vyrábí: Události v regionech plus, Týden v regionech nebo profilový rozhovor Před půlnocí.

Rozpor ve vývoji počtu moderátorů v ostravském a pražském studiu pracovníci toho ostravského nevidí. „Dva moderátory jsme vlastně už měli. I když každého zvlášť ve dvou částech pořadu. Ve studiu v Praze navíc moderátor také nebude sám. K ruce má další osobu, která ovládá obrazovky a interaktivní prvky,“ uvedla Pilařová.