Zprávy a publicistika na ČT Art: Události v kultuře a kritická show Artefakta, s Rejžkem či Burianem

Tváře chystaného kulturního kanálu Olga Sommerová, Jan Rejžek, Lucie Klímová, Miroslav Balaštík, Jiří Svoboda

Tváře chystaného kulturního kanálu Olga Sommerová, Jan Rejžek, Lucie Klímová, Miroslav Balaštík, Jiří Svoboda dnes v kavárně Grand Orient

Model podobný zpravodajskému kanálu ČT24 - kolem osmé zpravodajství, později večer komentující relace - zvolila pro kulturní zpravodajství a publicistiku také pro chystaný kanál ČT Art, který odstartuje v sobotu 31. srpna ve 20 hodin a denně bude na společných kmitočtech s dětským kanálem ČT 😀 (Déčko) vysílat od 20 hodin do zhruba druhé ranní.

Od pondělí do neděle od 20.00 do 20.25 budou mít na ČT Art místo zpravodajské Události v kultuře, od pondělí do čtvrtka vždy mezi 22.45 a 23.30 pak půjde kritická talk show Artefakta, každý den v týdnu s jiným moderátorem. V pondělí to budou Vedlejší toky Jana Buriana, v úterý Hlavní proud Jana Rejžka (ten kdysi společně s Vladimírem Justem moderovali v ČT diskusní Katovnu, později ji Rejžek předělal pro Český rozhlas pod názvem Kritický klub), ve středu Nové prameny Lucie Klímové, redaktorky kulturní redakce ČT, ve čtvrtek Protější břehy Miroslava Balaštíka, literárního kritika a publicisty, šéfredaktora časopisu Host.

Výkonným ředitelem kulturního kanálu ČT Art je Tomáš Motl, kulturní zpravodajství vede Petr Vizina. Jednou z jeho nových kolegyň bude Jana Záhorková, dosavadní dlouholetá redaktorka kulturní redakce MF Dnes a iDnes.cz, v ČT Art bude editorkou zpravodajství.

Dělené vysílání ČT 😀 (Déčko) a ČT Art nepůjde pozemně naladit všude - bude totiž šířeno v regionální digitální síti 7, který sahá zatím jen k 80 % tuzemských domácností (viz mapa). K dispozici nicméně bude také přes satelit Astra a v kabelových sítích.