Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Zprávy na Primě bude s Karlem Voříškem uvádět Klára Doležalová

Klára Doležalová a Karel Voříšek. Foto: TV Prima

Klára Doležalová a Karel Voříšek. Foto: TV Prima

Novou moderátorkou večerních zpráv televize Prima bude Klára Doležalová Maksimović (39). Spolu s bývalým moderátorem televize Nova Karlem Voříškem utvoří novou hlasatelskou dvojici. Dnes o tominformoval mluvčí televize David Vaníček. O volnou pozici se podle něj ucházelo víc než deset zkušených i začínajících moderátorek.

Doležalová je původně herečka, která se do paměti diváků zapsala především jako moderátorka České televize v soutěži O poklad Anežky České. Jako televizní hlasatelka později získala dvě ceny Týtý. „Klára má kultivovaný projev, nádherný hlas a je to podle mne jedna z nejkrásnějších žen své generace,“ prohlásila šéfredaktorka zpravodajství Primy Jitka Obzinová.

Voříšek přišel do Primy v dubnu, poté co na začátku roku ukončil dlouholetou spolupráci s televizí Nova. Z obrazovky se přitom stáhl již na podzim, kdy se v médiích začalo psát o jeho údajné spolupráci s StB, moderátor se proti tomu ohradil. Prima mu umožnila návrat na obrazovku.

Hlavní zprávy na Primě, které začínají každý den v 18.55, jinak moderují Terezie Kašparovská a Tomáš Drahoňovský a Roman Fojta se Sandrou Parmovou.