V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Zprávy rádií Seznamu řídí Bojčev, přišla Navarová

Nikola Bojčev

Nikola Bojčev

Tým, který bude připravovat zpravodajství pro metropolitní rádia Expres a Classic čerstvě v držení Seznamu, řídí Nikola Bojčev. Ten přišel z veřejnoprávního Českého rozhlasu, kde pracoval jako reportér domácí redakce. Novinářům se v nové roli představil na dnešní tiskové konferenci k podzimnímu schématu Televize Seznam. V několikačlenném týmu bude mít také Romanu Navarovou. Tím dvojice rádií Seznamu přetáhla hlavní sílu a hlas informačního rádia Zet, které společně provozují rozhlasové skupiny Lagardere a Media Bohemia.

„Chceme být novým kanálem pro šíření exkluzivních zjištění, která má na svědomí Seznam Zprávy a Televize Seznam,“ přiblížil šéfredaktor rozhlasového zpravodajství Bojčev. Plán je od září vysílat zprávy každou půlhodinu - od pondělí do pátku od 7 do 19 hodin, v sobotu a v neděli od 12 do 17 hodin. Zpravodajské relace v polovině hodiny mají mít lokálnější lokální charakter, ty v celou nabídnou větší počet zpráv v delší stopáži. Standardní bloky zpráv mají trvat dvě až tři minuty. Denně ve 12 a v 17 hodin bude místo pro hlavní zpravodajské relace, ty budou delší.

Výše uvedené se týká stanice Expres FM. Na rádiu Classic Praha zazní zpravodajské relace vždy v celou hodinu, během pracovních dnů od 7 do 18 hodin. Bude je chystat tentýž tým, jen pro Classic si bude víc hledět témat z kultury.

Bojčev rovněž vyzvdihl, že tým dbá i na kultivaci hlasového projevu, s tím pomáhá Jana Postlerová.