Pátek jsme strávili na Marketing Festivalu. “Zabíjet značky je dobré,” pravil Mark Ritson.

Zprávy rádií Seznamu řídí Bojčev, přišla Navarová

Nikola Bojčev

Nikola Bojčev

Tým, který bude připravovat zpravodajství pro metropolitní rádia Expres a Classic čerstvě v držení Seznamu, řídí Nikola Bojčev. Ten přišel z veřejnoprávního Českého rozhlasu, kde pracoval jako reportér domácí redakce. Novinářům se v nové roli představil na dnešní tiskové konferenci k podzimnímu schématu Televize Seznam. V několikačlenném týmu bude mít také Romanu Navarovou. Tím dvojice rádií Seznamu přetáhla hlavní sílu a hlas informačního rádia Zet, které společně provozují rozhlasové skupiny Lagardere a Media Bohemia.

“Chceme být novým kanálem pro šíření exkluzivních zjištění, která má na svědomí Seznam Zprávy a Televize Seznam,” přiblížil šéfredaktor rozhlasového zpravodajství Bojčev. Plán je od září vysílat zprávy každou půlhodinu – od pondělí do pátku od 7 do 19 hodin, v sobotu a v neděli od 12 do 17 hodin. Zpravodajské relace v polovině hodiny mají mít lokálnější lokální charakter, ty v celou nabídnou větší počet zpráv v delší stopáži. Standardní bloky zpráv mají trvat dvě až tři minuty. Denně ve 12 a v 17 hodin bude místo pro hlavní zpravodajské relace, ty budou delší.

Výše uvedené se týká stanice Expres FM. Na rádiu Classic Praha zazní zpravodajské relace vždy v celou hodinu, během pracovních dnů od 7 do 18 hodin. Bude je chystat tentýž tým, jen pro Classic si bude víc hledět témat z kultury.

Bojčev rovněž vyzvdihl, že tým dbá i na kultivaci hlasového projevu, s tím pomáhá Jana Postlerová.