V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Zprostředkovatel pronájmů Flatio zvažuje aplikaci pro nájemníky

Český startup Flatio, který zprostředkovává střednědobé pronájmy bytů i pokojů, hlásí za loňský rok 2018 platební obrat 100 milionů Kč a na letošek chystá několik novinek, včetně dalších podpůrných mobilních aplikací. Flatio v roce 2016 založili Radim Rezek, Ondřej Dufek a Jakub Škorpík, kteří své podnikání rozšířili nejprve z Brna do Prahy a následně za hranice do Vídně, Berlína, Varšavy, Budapešti či Bratislavy.

Cílem Flatia je především zrychlit pronájem bytů, proto svým uživatelům nabízí jejich prohlídky ve virtuální realitě i podpis smlouvy prostřednictvím SMS. „Majitelé využívají naši mobilní aplikaci pro iOS a Android, která jim umožňuje spravovat nabídky svého bydlení. Hledáme ale i další technická řešení, která zjednoduší celý proces pronájmu, aktuálně se například díky novým technologiím snažíme zjednodušit online podpis smlouvy. Současně připravujeme nové rozhraní pro majitele, které bude jednodušší a ještě víc jim ušetří čas při správě jejich pronájmů,“ přibližuje Ondřej Dufek. V týmu zvažují také spuštění mobilní aplikace pro nájemníky, kteří si v současnosti mohou byty prohlížet a pronajímat pouze přes web. 

V roce 2019 plánuje Flatio dokončit testy nulových rezervačních poplatků, které sloužily jako filtr pro vážné zájemce a také spustit řešení pro zahraniční platby, při kterém by nájemníci nemuseli řešit převodní kurz a nájem by platili ve své lokální měně. „Časem chceme působit ve většině evropských metropolí, studentských městech a významných centrech obchodu. Nyní přemýšlíme i o otevření trhů mimo evropský kontinent, rozhlížíme se jak směrem na západ, tak i na východ,“ doplňuje Ondřej Dufek.

V aplikaci mohou pronajímatelé sledovat zájemce o jejich nemovitosti. Veškeré informace se dočtou z jejich profilu

V aplikaci mohou pronajímatelé sledovat zájemce o jejich nemovitosti. Veškeré informace se dočtou z jejich profilu

Vedle aplikace pro majitele zvažuje Flatio i vytvoření podobné aplikace pro nájemce

Vedle aplikace pro majitele zvažuje Flatio i vytvoření podobné aplikace pro nájemce