V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Zuzana Bubílková po čtvrt roce odešla z Primy, kvůli pořadu v televizi Šlágr

  • ČTK
  • 30. 08. 2013 12:58
Zuzana Bubílková. Foto: TV Prima

Zuzana Bubílková. Foto: TV Prima

Publicistka Zuzana Bubílková po třech měsících opouští televizi Prima, kde teprve od května pracovala jako dramaturgyně diskusního pořadu Partie. O ukončení spolupráce požádala sama, potvrdila ČTK televize s tím, že odchod souvisí s jejím působením v hudební televizi Šlágr.

„Pravý důvod jejího odchodu nás mrzí tím spíš, že jsme Zuzaně dali příležitost věnovat se dramaturgii Partie teprve v květnu, když marně hledala práci,“ sdělil ČTK šéfproducent zpravodajství a publicistiky Jan Punčochář. Bubílková podle něj nejprve jako důvod k odchodu uváděla závažné rodinné problémy. „Později přiznala, že si vymýšlela,“ uvedl Punčochář.

Deník Blesk dnes napsal, že kvůli působení v TV Šlágr od Primy dostala dokonce okamžitou výpověď, to ale Prima nepotvrdila. „Natočila jsem pár pořadů s TV Šlágr a žádnou smlouvu s touto televizí nemám, to přece dělá dneska kdekdo,“ hájí se Bubílková podle Blesku.

Bývalá novinářka na televizi Šlágr uvádí pořad Písničky na přání se Zuzanou Bubílkovou. Hudební televize Šlágr se zaměřuje na lidovou a country hudbu, hraje písničky na přání, hitparády, ale také zábavné pořady s lidovými baviči. O jeho levně vyráběný program je přitom zájem, televize má na tuzemském publiku už zhruba 2% podíl, u nejúspěšnějšího pořadu to bývá i přes 3 %, minulý týden zasáhla téměř milion lidí.

Bubílková nastoupila do Primy před třemi měsíci. V Partii měla především řídit výběr témat a hostů a podílet se společně s moderátory pořadu Janem Punčochářem a Lenkou Pastorčákovou na scénáři. Sama Bubílková tehdy změnu prezentovala jako návrat k novinařině po letech strávených v politické satiře.

Bubílková vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Praxi začala v rozhlasovém pořadu Pozor, zákruta!. Později pracovala jako zástupkyně šéfredaktora zpravodajství v STV a v Česku působila hned v několika televizích. Je autorkou řady knih, například Co kamery neviděly, Co týden (ne)dal nebo Celebrity.